پاورپوینت نظریه بوروکراسی چیست

مطالب دیگر:
📃پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم)📃پاورپوینت سبک و مکتب (پودمان 1 هنر کلاس دهم)📃پاورپوینت خلاقیت هنری (پودمان 2 هنر کلاس دهم)📃پاورپوینت خانه ای در کیش با زیبایی های معماری ایرانی📃پاورپوینت آشنایی با بازارهای اردبیل , یزد , سنندج و تبریز📃پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای معلولین جسمی و حركتی📃پاورپوینت کلانشهرها در ایران📃پاورپوینت نور در معماری سنتی ایرانی📃پاورپوینت آشنایی با بازار بزرگ کرمان📃پاورپوینت آشنایی با ارگ کریم‌ خانی - فارس📃پاورپوینت نشانه شناسی رنگ فیروزه ای در معماری📃پاورپوینت نکات کلیدی در معماری داخلی فضاهای مسکونی📃پاورپوینت معرفی و تعریف کیفیت های بصری وادراکی در فضای شهری📃پاورپوینت سیاست های نظام مالیاتی ناظر بر اراضی شهری📃پاورپوینت مهارتهای تفکر و برقراری ارتباط📃پاورپوینت موزه هنرهای معاصر و موزه فرش تهران📃پاورپوینت تشکیل تیم (بخش 1 کارگاه کارآفرینی و تولید)📃پاورپوینت کار تیمی موفق (بخش 2 کارگاه کارآفرینی و تولید)📃پاورپوینت تقویت کار تیمی (بخش 3 کارگاه کارآفرینی و تولید)📃پاورپوینت حل مسئله (بخش 2 کارگاه کارآفرینی و تولید)
پاورپوینت نظریه بوروکراسی چیست,دانلود پاورپوینت نظریه بوروکراسی چیست,پاورپوینت رایگان نظریه بوروکراسی چیست,پاورپوینت تئوری دیوان سالاری,پاورپوینت تئوری بروکراسی,پاورپوینت بوروکراسی چیست,پاورپوینت بروکراسی چیست,پاورپوینت تعریف بوروکراسی چیست,پاورپوینت مفهوم بوروکراسی چیست,دانلود نظریه بوروکراسی چیست,نظریه بوروکراسی چیست,تحقیق نظریه بوروک|47091536|mgk
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل پاورپوینت نظریه بوروکراسی چیست قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

شامل 81 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات81حجم0/698 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 81 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

کلمه “بروکراسی ” ابتداء در قرن هیجدهم توسط اقتصادان فرانسوی به نام “وینست دوگورنی ” مطرح شد. اما در سال ۱۹۱۰ جامعه شناس آلمانی ماکس وبر موضوع و بحث بروکراسی را عنوان و تشریح کرد. بروکراسی از دو کلمه برو به معنی دفتر کارکنان سازمانهای دولتی و نیز میز تحریر اطلاق می شود. و کراسی که معنای یونانی دارد به مفهوم حکومت و اداره کردن است. بوروکراسی بصورت یک نظام فوق العاده موفقیت آمیز جهت سازماندهی موسسات اداری و خدماتی ارائه شده است و وبر با توجه به شرایط اقتصادی سیاسی و بی نظمی های اداری قرن بیستم و ظهور و شروع جنگ بین الملل اول (۱۹۱۸- ۱۹۱۴) به مطالعه سازمانهای دولتی در اروپا پرداخت و به معرفی چهار چوبی برای اداره صحیح و اثر بخش سازمانها اقدام نمود. وی در این فکر بود که چگونه می توان به طراحی سازمانها پرداخت تا براساس ویژگیهای تعیین شده ، نقش مثبت و سازنده ای در جوامع داشته باشند.

تئوری بوروکراسی (دیوان‌سالاری)

نظریه بوروکراسی یکی از نظریاتی است که بر اساس اعتقاد به مدل ماشین‌گونه از سازمان پایه‌ریزی شده است. اصطلاح بوروکراسی یکی از مفاهیم جنجالی و چالش برانگیز محافل آکادمیک مدیریت می‌باشد. این اصطلاح در قرن هیجدهم پا به عرصه وجود گذاشته و از لحاظ نظری همگام با پیدایش ابر سازمان‌ها و ابر صنایع مورد مطالعه قرار گرفته است.

بوروکراسی از نظر اصطلاحی به معنای اداره نمودن از طریق دفاتر و قوانین و مقررات است. بوروکراسی از نظر عموم، مفهومی منفی و انتقادپذیر داشته و اغلب آثار منفی آن مانند کاغذبازی و کندی جریان امور اداری، در ذهن توده مردم تداعی می‌شود.

بوروکراسی در آغاز با معنی منفی همراه بود و در واقع به مفهوم قدرت بی مهاری تلقی می شد که می خواهد همه جامعه را ببلعد. «بالزاک» که با کتاب «کارمندان» واژه،بوروکراسی را رواج داد، آن را «قدرتی هیولایی می شمرد» که «به دست جماعت کوتوله ها افتاده است»

بوروکراسی، به معنی یک روش سازماندهی و مدیریت است که در آن رعایت قوانین و مقررات، ثبت کلیه مکاتبات و جریان امور، رعایت سلسله مراتب، تخصص‌گرایی و ساختار رسمی مورد توجه اکید قرار می‌گیرد. بوروکراسی در معنای متفاوت دیگری نیز بکار می رود از جمله:

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

تئوری بوروکراسی (دیوان‌سالاری)

ساختار ایده آل سازمان های بروکراتیک

ایجاد زمینه برای ابراز شایستگی
مفهوم بوروکراسی از نظر وبر
مشخصات بروکراسی
انواع بروکراسی
ویژگیهای مثبت بروکراسی
انتقادهای وارده بر تئوری بوروکراسی
پایان

عنوان : نظریه بوروکراسی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 700 کیلوبایت

تعداد صفحات : 81

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"